I na psí kamarády a kamarádky jsem nezapomněla

V loňském roce jsem pekla nejen cukroví pro nás, pro dvounožce,ale i pro naše chlupaté psí kámošky a obdarovala jsem jim i naše vzdálené psí kamarády.

Letos jsem si to moc ráda zopakovala.Akorát jsem vybrala ale jiné recepty. Ty loňské můžete najít na mém bývalém blogu tady.

Recepty jsem našla na pinterestu a jeden jsem si krutě vyimprovizovala 😀

Masové vánoční rohlíčky

500g mletého kuřecího masa

225g ovesných vloček

3 stroužky česneku

3 lžičky oregána

150ml vody

Vše smícháme dohromady a následně tvarujeme nejdříve válečky, které upravíme do tvaru rohlíčku. Dáváme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě na 180st 30minut.

Kuličky se špenátem

1 hrnek mraženého špenátu

2 lžíce olivového oleje

3/4 hrnku špaldové mouky

3/4 hrnku ovesných vloček

2 lžíce strouhaného sýra

1 lžička majoránky

Voda dle potřeby

Špenát necháme na olivovém oleji povolit s trochou podlití vody. Necháme vychladnout. Mezitím si v misce smícháme ostatní ingredience. Poté přidáme vychladlý špenát a propracujeme v těsto. Použijte vodu podle potřeby. Mělo by vzniknout těsto, z kterého jdou tvarovat kuličky. Ty klademe na plech vyložený pečícím papírem a pečeme na 180st 30 minut.

Jablečné kostičky (Tento recept je čistá improvizace)

1 hrnek žitné mouky

1 vejce

1 lžíce oleje

2 lžíce jablečného pyré( určitě by šlo jablko nastrouhat)

voda dle potřeby

Vše jsem si smíchala na vále. Zadělala jsem vláčné nelepivé těsto, které jsem vyválela a vykrajovala kostičky. Pekla jsem ve vyhřáté troubě na 180st asi 10minut.

Veškeré cukroví bylo testováno na našich čubách Vendule a Belle a moc jim chutná. Akorát na Vendulu jsou kouličky trochu tvrdé, ale nakonec je zbaští. A naše Bella?….ta sežere všechno!!! 🙂

Krásné předvánoční dny. Nezapomeňte podrbat své čtyřnohé kamarády za ušima a můžete se inspirovat a upéct jim také nějaké cukroví. Určitě jim bude chutnat!!!

Danča

Komentáře

  1. Dáša F. říká:

    Teda Dani, to je dobrý nápad. Cukroví pro naši Terri jsme ještě nepekla a ani nevím, zda se do toho pustím, ale ty tvé dobroty vypadají báječně.
    Přeji krásný adventní víkend. D.

  2. Helena říká:

    Dančo, skvělé! Pejsci tě budou milovat ještě o maličko víc :o)
    Přeji krásnou adventní neděli, Helena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.