Jaro u nás

Letošní jaro u nás převládli zířátka, respektivě mláďátka. Takové to jaro, jak se patří.

K Vánocům jsem dostala líheň a konečně nastal čas, dát vajíčka do líhně a čekat zázrak. Podotýkám, že jsme absolutní amatéři, něco málo jsem si přečetla na internetu, něco návodu u líhně. Řeknu vám, že ten první týden se tak pomalu vlekl!!! Ale pak,těch zbývajících 14dní uteklo jako voda.

Jednou jsme vajíčka zkoušeli prosvětlovat a vypadala všechna dobře. Bohužel jedno vajíčko se podařilo nakřápnout,takže z30 vajíček bylo už jen 29.

Mezi tím,co se nám ,, pekla“ v líhni vajíčka, tak jsme prožívali jinou radost a to tu, že se podařilo spojení našich zakrslých králíčků a narodila se z toho 3 ušatá stvoření.

Chodili jsme je šmírovat do boudičky, co dělají a jak rostou. Nyní už skotačí v kleci, máma před nimi utíká a když ty tři lumpy pustíme, tak je najednou v obyváku živo.

Ale zpátky k líhni. 20.den líhnutí začalo houstnout napětí jak v líhni,tak i nad ní 😀 Z líhně se ozývalo lupání a křupání a hlavně( co mě velmi zarazilo a přišlo mi to jako něco neskutečného!) i pípání ještě z nevyklubaných vajíček. No a během dopoledne jsme měli první nový přírůstek.

Bylo to něco neskutečného!! Nakonec z 29 vajíček jsme měli 17 kuřátek, z čehož dvě byla hodně malinkatá se špatnýma nožkama.

Dnes ráno jsem jedno kuřátko našla mrtvé. Je mi líto, každého tvora, ale vždy si řeknu, že to tak mělo být. Je jich tedy zase o jednoho méně,ale i tak se mají velmi čile k světu.

A tak my máme o zábavu postaráno, buď koukáme do klece a nebo do krabice 😀 😀 A řeknu vám, že je to lepší, jak televize a ani nám tolik nevadí, že za okny padají trakaře a prohání se severák.

Mějte krásné jaro.

Danča

Komentáře

 1. Dáša F. říká:

  Dani, to je ale podívaná. Věřím, že televizi vůbec nepotřebujete. Kuřátka i králíčci jsou rozkošní a k jaru patří. Ovšem vypiplat si vlastní kuřátka se hned tak někomu nepovede, tak ať se jim u vás daří. A jsem zvědavá, jak porostou. :o)
  Přeji krásné jarní dny, i když zatím vypadají stále jako zimní. D.

 2. Helena říká:

  Dančo, máte skutečné jaro! Sledovala jsem s napětím už na IG.
  Přeji hodně zdaru vašim svěřencům i vám! Helena

 3. bavi-mne-to říká:

  Tak to naprosto věřím, že je to lepší nežli televize.
  O zábavu máte postaráno.
  Tak ať se vám jen a jen daří.
  Hanka

 4. Štěstí v mém životě říká:

  Krásná kuřátka a krásní ušáčci. Vůbec se nedivím, že jste měli o zábavu a pestrý sledovací program vystaráno, tohle je daleko záživnější než telka. Naši mladí chovají kachny, slepice, ovečky a tak nám také posílají fotky mláďátek. Letos se narodily čtyři krásné ovečky :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.