Jednoduché ptačí krmítko

Ve škole mají od začátku roku každý měsíc zadané nějaké téma na tvoření. Je to dobrovolný úkol. Vždy je zadáno zda má dítko udělat zadaný úkol sám, nebo zda mu můžou pomoci rodiče. Zatím se vždy sešly události tak, že se nám nepodařilo do žádného úkolu zapojit. Aź nyní.

Téma na listopad bylo vytvořit nějaké ptačí krmítko a vyfotit a nebo přinést do školy. Samozřejmě pomoc rodičů vítaná. A tak jsme včera tvořili. Já jsem už před pár dny někde na internetu narazila na ultra mega lehké ,, krmítko“, které se mi strašně moc líbilo a pravděpodobně bych si ho vytvořila sama. Takhle jsme tvořili se synem i manželem společeně. A jelikož mě výsledek překvapil a strašně moc se mi líbí, rozhodla jsem se, se o něj s vámi podělit. Budu ráda, když ho také vyzkoušíte.

Co budeme k výrobě potřebovat:

silnější drát( my jsme použili plotový)

smrkovou šišku

několik jablíček

větvičku jehličnatého stromu

nebozízek nebo jiné ,,udělátko“ , kterým uděláte dírku ( my jsme použili jehlu na ražničí)

To je vše. A teď k výrobě.

Nejdříve si odštípnete kus drátku, zvolte potřebonou délku podle toho jak velká jablka máte a kolik jich chcete mít navlečených. Jablka si od shora dolu propíchněte. To samé udělejte i s šiškou. Poté stačí už připevnit na drát větvičku, navléknout jablka a šišku a udělat očko na zavěšení.

Velmi jednoduché a rychlé. A v zahradě to udělá parádu a takoví kosáci jablíčka rádi ocení.

Určitě to vyzkoušejte.

Danča

Komentáře

  1. Dáša F. říká:

    Dani, to je hezké, jste šikovní. V zahradě takové krmítko udělá i parádu. :o)
    Měj fajn večer. D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.