Koronavirus/Nekoronavirus?!

Ležím v posteli s bolavým žaludkem ze stresu z posledních dní. V noci nespím, ve dne skoro nejím. Řekla bych, že tohle je horší než celý koronavirus. Ale o tom nechci psát. Honí se mi však v hlavě myšlenky a jelikož se považuji mezi blogery a můj blog je i takový můj deníček myšlenek a událostí,ráda bych vyjádřila svůj postoj.

Nepatřím k lidem, kteří by šířili paniku,horoucně syslili zásoby a nebo nosili roušky. Jdu do toho s tím, že já se nemůžu nakazit, protože jsem neustále zavřená doma a nikam mezi lidi ani nechodím. Navíc prý je to podobné jako naše chřipka,tak proč se toho bát?! Ale uvidíme za pár dní. Poněvadž manželovi kolegové si jedou lyžovat do Itálie. A tím se dostávám k jádru mé myšlenky. Promiňte mi to,ale toto mi přijde zcela nezoodpovědné, jak vůči dané osobě, která se vystavuje přímé možnosti nákazy, tak vůči ostatním lidem, s kterými se přitom a potom setká. A nejde o to jestli zrovna řádí epidemie taková či maková.

( Například nedávám ani své děti třeba jen s rýmou do školy aby nenakazily ostatní).

Je zajímavé,jak se takoví lidé ale nebojí a jdou do toho.Takhle kdyby to fungovalo vždy,tak psychologové a psychiatři nemají práci. Protože převážně tito doktoři řeší právě naší zodpovědnost za svůj život. Řeší mnohé situace, které nejsme schopni rozhodnout sami, BOJÍME se udělat rozhodnutí, protože co kdyby to bylo to špatné….

Každopádně kdo si chce udělat zásoby,ať si je dělá, tím nic nezkazí, nebude muset pak jezdit pár měsíců do obchodu. Supermarketům se teď zvedly tržby raketovým způsobem. A nám ostatním, těm zoodpovědným, kteří oželeli dovolenou někde na horách nebo i v tropech a mají ke koronavirusu respekt jako ke každému jinému běžnému nachlazení nebo chřipky nebo střevní chřipky přeji hezké a pohodové dny ve zdraví!!!

dav

Komentáře

 1. Helena říká:

  Dančo, nejdřív ti popřeji rychlé uzdravení!
  A to ostatní, to je na delší diskuzi, aspektů je ještě mnohem víc, než si zmínila ty. Mám kamarádku viroložku, to jsou ti lidé, kteří by měli být oslovováni, ne politici. Zatím podle mě probíhá jen úspěšný kšeft s panikou.
  Měj hezký den, Helena

  1. admin říká:

   Děkuji.Zatím to vypadá,že je to dnes už lepší. Samozřejmě je to velmi diskutované téma,každý na to má názor jiný. Ani bych neřekla,že je to na politicích, ale spíš na médiích a ty z toho dělají možná víc, než by měli a oni hlavně šíří tu paniku. Já z toho mám strach jako z každé jiné nemoci, takový ten ,, normální“. Třeba střevní chřipky se bojím víc!!! 😀 😀 😀
   D.

 2. Dáša F. říká:

  Ahoj Dančo, každý den jsem na jiném místě a od pondělí slýchám, jak je v prodejnách, v daném místě, vykoupena mouka, rýže a někde i olej. Nechápu to. Někde prý už lidé ani moc nevychází. No uvidíme, jak to bude pokračovat.
  A co Ty, co máš za stres, že Tě to položí. Přeji, ať se brzy vše dá do pořádku a je ti lépe. Pa D.

  1. admin říká:

   Dáši jde o paní učitelku a mého druháčka. A je to opravdu husté. A bohužel jsem 4roky ve školství pracovala jako asistentak pedagoga a vím, jak to chodí a je mi z toho úzko. No a pak partnerské neshody. To už je takové dlouhodobé story. Ale děkuji za optání. Jinak manžel byl nakupovat v neděli v tescu a říkal,že naprosto v pohodě. Že jako něco zmizelo,ale stejně se dá všechno sehnat. A každý den chodí do Lidlu a tam asi úplně v pohodě.
   D.

   1. Dáša F. říká:

    Dani, koukám, že to nemáš vůbec jednoduché a nedivím se, že tě to trápí. Jak doma, tak ve škole. Držím pěsti, ať se vše k dobrému vyřeší a ty i malej jste OK.
    Pa D.

 3. Lucka říká:

  Já osobně si myslím, že je to jen jedna velká mediální bublina. Slyšela jsem nějakého epidemiologa, který říkal, že by se víc bál epidemie chřipky, která nás teprve čeká, než koronaviru. Něco na tom jistě bude. 🙂

 4. Ála říká:

  Nejhorší je strach a panika, a tu si myslím hlavně vyvolala média. Od rána do večera se mele stále to stejné. Letos na klasickou každoroční chřipku zemřelo 50 lidí, většinou jsou to bohužel osoby s dalšími zdravotními komplikacemi a spojení s chřipkou není dobré. Ale tak je to každý rok. Tohle se sice šíří rychle, ale nejsem z toho vyděšená, beru to jako virové onemocnění, které má podmínky k šíření. Jsem v klidu a nic si nepřipouštím, zásoby nedělám a ani nemíním. Jen v obchodech kroutím hlavou jak jsou lidé schopni se nechat vystrašit a zmanipulovat médii. Ohledně politiků se domnívám, že mají spíše obavy, aby jim nebylo vytýkáno, že se „problému“ dostatečně nevěnují a o to se opět starají média. Kdyby psali méně, bylo to mnohdy lepší…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.