Květná neděle a Modré pondělí- recept quiche kyš!( slaný koláč)

Na květnou neděli se v kostele světí kočičky. Kostely se zdobí květy, které mají připomínat vjezd Ježíše Krista do Jeruzaléma a mají představovat palmové listy. Touto nedělí začíná tzv. pašijový týden.

My jsme květnou neděli ,,oslavili“ prací. Ráno jsme si dali s manželem procházku do lesa a to byla fakt paráda, ikdyž fičel studený vítr a odpoledne jsme se dali do úpravy terénu u udírny. Bohužel jsem hrozná a ráno jsem si telefon s sebou do lesa nevzala a odpoledne jsem taky nefotila. Ale nebojte mám tu pro Vás recept na Kyš nebo-li slaný koláč, který jsem udělala k večeři. Recept je z podzimního časopisu S penny u stolu( 2018). Ale těsto jsem dělala ze špaldové mouky a nebylo nic moc. Viděla bych to spíš na použití listového těsta. A náplň jsem si udělala podle sebe a to:

1 malá cibulka,stroužek česneku, pórek, šunka a pak už jsem jela podle receptu, ale myslím si,že je úplně jedno,jakou náplň si zvolíte, šly by určitě i jiné variace, jak kdo má rád.

Dnes je MODRÉ PONDĚLÍ. O modrém pondělí moc zmínek není. Ale pravděpodobně se kostely zdobily modrou látkou, proč zrovna modrou,se neví. A v tento den by měl nastat doma jarní úklid. Já mám v plánu vrhnout se na úklid ložnice,protože tam je bordel úplně neskutečný.

fbt

Přeji hezký začátek jarního pašijového( předvelikonočního) týdne.

Komentáře

 1. Helena říká:

  Dančo, držíte moc krásně tradice, to se mi líbí a modrá vám sluší!
  Quiche peču celkem často, začala jsem cibulovým, teď už dělám i jiné náplně!
  Měj hezký den, Helena

 2. Dáša F. říká:

  Dani, koláč vypadá lákavě a je bez droždí, takže asi vyzkouším. :o) Hezky jste pojali Modré pondělí, sluší vám to. D.

 3. Dáša F. říká:

  Tak jsem do něj šla hned. Před chvílí jsem ho vyndala z trouby a po chvíli musela ochutnat. Je výborný. Děkuji za recept i za tip. Pa D.

  1. admin říká:

   Dáši,tak to je super!!!Jsem ráda, že se povedl a chutná a že jsem mohla dát tip.

 4. […] ale i nás. Dnes jsem objevila recept na blogu u Danči a protože jsem neměla jasno co k obědu,  tak jsem ho hned vyzkoušela.   No, […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.