Léto budiž pochváleno

Miluju léto, ikdyž občas remcám, že moj velký vedro,ale ten pocit, když na sebe ráno můžu hodit jenom lehké šaty za to stojí!!!

Taky mám ráda léto, protože mi nastává kolotoč ,,sklizně“ a pro někoho je to možná fuška,ale mě to strašně baví otrhávat, stříhat a celkově sklízet a pak vařit marmelády, zavařovat, zamrazovat, péct ovocné koláče…. 😀

A na jeden výborný koláč, který jsem schopná z velké části sníst sama vám napíšu recept. Pokud mě sledujete na instagramu nebo na facebooku( pokud ne,tak to určitě udělejte 😀 ), tak tam už jste si ho mohli přečíst.

Rychlý rybízový koláč

220g špaldové mouky

1 vanilkový pudink

100g třtinového cukru

1 lžička jedlé sody

2 lžičky prášku do pečiva

50ml oleje

200ml mléka


Vše promícháme a rozetřeme do koláčové formy. Posypeme rybízem( já si došla na zahrádku natrhat čerstvý,ale může být i mražený), vršek koláče můžete a nemusíte posypat plátky mandlí (s nima je to ale lepší!!! 😀 A dáme péct na 180 stupňů asi cca20minut.

Jak to máte s létem vy, máte ho rádi? I to zavařování a zpracovávání ovoce?

Přeji hezký start léta a užívejte si ho plnými doušky!!!

Komentáře

 1. Dáša F. říká:

  Dančo, léto mám hodně ráda. Z ovoce vařím marmelády a zbytek zamrazím, ale letos chci zkusit, pokud se urodí hodně jablíček, zavařit i ta. V zimě na štrůdly, protože ty ceny jablek jsou příšerné.
  Koláč vypadá lákavě.
  Přeji krásné prázdniny. D.

 2. Helena říká:

  Dančo, já jsem letní člověk, mám ho moc ráda. I se vším, co přináší! Rybíz mě teprve čeká, ale trhám ho moc ráda.
  Měj hezké dny, Helena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.