Podzim se začíná vybarvovat

Bohužel jen venku. Moje nálada má barvu temnou. O víkendu jsme zase pracovali venku. Uklidila jsem letní truhlíky, zasadila jsem cibule narcisek, vydloubala mečíky. S manželem jsme dodělali bránu a dotáhli plot. A také jsme zamířili na pidi chvilku do lesa. Šla jsem v pracovních botech, které jsou mi o číslo větší a jsou těžké jako blázen,takže jsme jen mrkli jestli nazačali opět růst houby a rychle jsme se vraceli domu.

A také jsem pekla novinku. Na facebooku okolo mě krouží Ruměnky,sice z kvásku, ale ten teď nemám. Tak jsem prohledala internet a zjistila jsem,že na tom vlastně nic není a jde to i bez kvásku. A tak jsem se do nich pustila a byly SKVĚLÉ!!!! Určitě vyzkoušejte. O recept se ráda podělím.

Ruměnky

250g hladké mouky

60g másla

1 vejce

90g cukru moučka

lžíce medu

1/2 lžičky jedlé sody

1/2 lžičky skořice

1 1/2 lžičky koření do perníku

2 lžíce rumu

poleva: 200g cukru moučky, 2 lžíce rumu, 3- 4 lžíce horké vody

V kastrůlku si rozehřejeme máslo a med. A necháme vychladnout. Na vále mezitím smícháme sypké suroviny. Přidáme vychladou směs másla a medu a zpracujeme nelepivé těsto. Zabalíme do folie a necháme při pokojové teplotě hodinku odležet. Poté těsto rozdělíme na dva díly. Z každého dílu vytvarujeme hada( váleček), z kterého odkrajujeme stejné kousky( asi 2 cm), z kterých vytvarujeme kuličku, kterou dáme na peč. papírem vyložený plech a pečeme v předehřáté troubě na 170st 8-10 minut. Vychladlé perníčky namáčíme v polevě( rozmíchaný cukr s vodou a rumem). Perníčky necháme zaschnout a můžeme konzumovat. POZOR!- jsou velmi ,, žravé“!

Pokud recept vyzkoušíte, určitě mi napište , jak vám Ruměnky chutnaly.

Danča

PS: Článek mám rozepsaný od víkendu. Dnes od rána to konečně vypadalo na lepší den. Po delší době sluníčko, mně je celkem líp ale před polednem zazvonil soused, že na rohu našeho plotu leží šedá kočička a že to asi bude naše. A tak bych tu ráda přenechala vzkaz: ,, Přeji ti naše uslintaná Micánko krásný pohodový život v kočičím nebi.“

You may also like

1 komentář

  1. Dani, kočičky je mi moc líto, to zamrzí. Tak ať se tam nahoře má krásně. Podzim se opravdu začíná vybarvovat a teď, když zasvítí sluníčko, jsou ty barvičky o hodně veselejší. A Ruměnky vypadají báječně.
    Přeji i báječné dny. D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.