Šátečky z tvarohového těsta

Nějak se teď zase děje moc událostí. A bohužel ne těch dobrých a kdo mě sleduje déle, tak ví, že můj zdravotní stav zrovna nepatří k těm ukázkovým a tyto události mi moc zlepšení nepřináší.

A tak je třeba si trochu osladit život. Navíc zítra je státní svátek a myslím si, že ke kávě nebo k čaji jsou Šátečky jako dělané.

Na těsto budete potřebovat:

250g hladké mouky

250g tvarohu

250g 100% tuku

1 vejce

špetku soli

Suroviny zpracujeme v těsto, které vyválíme na plát, z něhož vykrajujeme čtverce ( ikdyž tvary záleží čistě jen na vás). Na čtverce poklademe náplň. A jelikož je jablková sezóna v plném proudu, já jsem udělala náplň z jablek, ale můžete použít třeba povidla nebo tužší marmeládu… čtverce přehneme do trojúhelníku, kraje pořádně zmáčkneme a dáme do vyhřáté trouby na 180st péct. Pečeme dozlatova. Po vychladnutí pocukrujeme moučkovým cukrem.

Když budete péct, tak se nelekněte. Šátečky totiž pustí spoustu tuku a vypadají, jako kdyby se smažily, místo pekly. Každopádně se upečou a chuťově jsou opravdu báječné.

Moc vám přeji abyste měli lepší podzimní dny, aby se vám vyhnuly všechny splíny a nemoce, kterých teď opravdu řádí dost. A budu ráda, když si zkusíte šátečky upéct.

Danča

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.