Zima a sníh

Včera KONEČNĚ sněžilo dýl jak čtvrt hodiny a dokonce ze tří stupňů klesla i teplota na jeden a tudíž sníh zůstával na zemi.

Nebylo to sice úplně idelické, protože pofukoval vítr ale to vůbec nevadilo. Je zima, je únor a sníh k zimě a únoru patří.

,, Únor bílý- pole sílí“

Ale co mě teda dostalo,bylo to, že i tato situace, která je pro zimu zcela běžná, Českou republiku ohromila zas na tolik, že museli vypnout asi tak na dvě a půl hoďky proud. Aniž by napadlo desítky centimetrů sněhu, nebo měl vítr podobu vichřice. Alespoň u nás. (Pár dní předtím foukal o hodně větší vítr).

Přijde mi, že cokoliv se vychýlí od ,, normálu“, ačkoliv je to pro toto období zcela přijatelné a obvyklé, pro většinu lidí znamená nějakou hrůzu a zděšení typu : ,,pane bože, ono v únoru chumelí, co si s tím počneme?“

„Rozum nás klame častěji než příroda.“

Já jsem neváhala a vyběhla jsem s mobilem ven abych si sníh mohla zdokumentovat, protože těžko říct, zda se vůbec ještě tuto zimu objeví.

Přijměte i toto počasí, které patří od pradávna k této zemi a užívejte si ho podle sebe.

Komentáře

  1. Helena říká:

    Nádhera, Dančo, u nás ani vločka…
    Měj příjemný den, Helena

  2. Dáša F. říká:

    Dani, u nás také napadl jen na malý okamžik, ani jsem nefotila. Jinak pořádnou vánici jsem potkala jak jinak, na cestách.
    Přeji krásný víkend. D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.