Babské rady 2

Dnes se zaměříme více na nás, na ženy, na naší péči o tělo a pleť. Myslím si, že každá teď máme více času a relativního klidu sami na sebe.

zdroj pixabay

Koupel na suchou pokožku:

Budeme potřebovat 4 lžíce kakaového prášku, 1 zakysanou smetanu. Smícháme dohromady a směs vlijeme do vany s teplou vodou a promícháme, aby se směs pořádně rozpustila.

Do 2 litru vody přidáme 5 lžic fenyklu a svaříme. Do vany napustíme horkou vodu a vlijeme odvar z fenyklu. Koupeme se 20minut. Opakujeme po týdnu. Výsledky se dostaví po měsíci.

Do vany napustíme horkou vodu a vlijeme 2 litry plnotučného mléka. V lázni se koupeme 20minut, opakujeme 3x týdně. Pokožka je po koupeli hladká a mléko ji dodá vlhkost.

Po koupeli si vytvoříme masku na pleť, aby i naše pleť byla krásná.

zdorj pixabay

Masky na pleť

Mastná pleť:

Šťávu z citronu smícháme s kostkou droždí na kašičku. Masku naneseme na čistý obličej a necháme zaschnout. Poté smyjeme vlažnou vodou a pleť ošetříme krémem, který běžně používáme.

Mastná a smíšená pleť:

1 polévkovou lžíci šťávy z citronu smícháme s 1 polévkovou lžící medu. Nanseseme na pleť, necháme působit 20minut. Poté obličej opláchneme, osušíme a ošetříme hydratačním krémem.

Suchá pleť:

Smícháme 1 lžíci olivového oleje s 1 žloutkem na hustší kaši, přidáme lžičku šťávy z nastrouhané mrkve. Masku naneseme na vyčištěnou pleť, necháme 20 minut působit. Poté setřeme, obličej opláchneme vlažnou vodou a ošetříme běžným krémem.

Citlivá pleť:

Zahřejeme med na tělesnou teplotu nebo o stupeň vyšší a naneseme na dobře vyčištěný obličej. Necháme působit 15- 20 minut a poté vlažnou vodou pomalu odstraníme.

Unavená pleť:

Nastrouháme jablko, které 2 minuty povaříme v plnotučném mléce, necháme vychladnout. Naneseme na čistou pleť a necháme 10 minut působit. Pleť omyjeme vlažnou vodou a ošetříme běžným krémem.

Tak a ještě budeme věnovat péči o naše ruce a nohy.

zdroj pixabay

Suché a popraskané ruce:

Dobře na ně působí medový zábal. Ten si připravíme z medu, žloutku a olivového oleje. Směsí potřeme ruce, vložíme do igelitu a na něj navlékneme silné rukavice.

Velmi dobře na ně působí i bramborový zábal. Na něj budem potřebovat 4 středně velké brambory, které uvaříme, scedíme, rozmačkáme a přidáme k nim 2 polévkové lžíce smetany a 2 lžíce mléka.Vzniklou kaši naneseme na ruce a necháme 20 minut působit. Smyjeme vlažnou vodou a ruce ošetříme krémem.

Péče o nohy:

ztvrdlou kůži na chodidlech potíráme cibulí, kůže je pak hezky měkká

masáž nohou zeleným čajem podporuje prokrvení a zkrášluje pokožku( houbičku namočíme do vychladlého zeleného čaje a krouživými pohyby si masírujeme nohy zdola nahoru

A jako poslednímu se budeme věnovat očím.

Zarudlé a oteklé oči:

smícháme 1 lžičku odvaru z černého čaje a 1 lžičku mléka. Do směsi namočíme vatové tamponky a přiložíme na 10minut na oči. Poté oči otřeme papírovým kapesníčkem.

Myslím si, že pro dnešek toho je více než dost. Já jsem ještě nic z těchto rad nezkoušela,ale určitě vyzkouším masku na suchou pleť, protože ta mě teď hodně zlobí a péči o oči. Sice je nemám zarudlé,ale dost mě pálí, což je velmi nepříjemné.

Mějte se krásně a věnujte péči sami sobě, třeba s mými radami.

fbt

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.